Bezpečné opalování

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Bezpečné opalování
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Bezpečné opalování

Od Hanky | 25  

Jaro je už dávno tady a léto se pomalu ale jistě blíží! Všichni se určitě těšíme na příjemné prázdninové letní chvíle strávené pod hřejivými slunečními paprsky :). Před každým opalováním - a to ať už záměrném, s koktejlem na pláži, tak nezáměrném při jakémkoliv pohybu venku - je třeba zamyslet se nad tím, zda se chováme zodpovědně ke svému zdraví.

Zdravé opalování

Na jaké otázky byste si měli odpovědět, než přivítáte opalovací sezonu?

Obsahuje váš opalovací krém bezpečné filtry?

Jako znalí uživatelé přírodní kosmetiky jste se jistě už naučili kontrolovat složení všech přípravků, které na sebe namažete. Pro jistotu zkontrolujte i své opalovací krémy. Ty klasické konvenční většinou fungují na bázi chemických ochranných filtrů (např. benzofenone, oxybenzone nebo oxyphenone). Jedná se o sporné látky, které mohou být potenciálně zdraví škodlivé.

Přírodní filtry (fyzikální, minerální) chrání proti UVA i UVB záření a na rozdíl od chemických filtrů, ty přírodní zůstávají na povrchu kůže a odrážejí UV záření „fyzicky“. To je také důvod bělícího efektu některých přírodních opalovacích krémů. Minerální ochranu totiž poskytují dvě látky, které všichni dobře známe, oxid titaničitý a oxid zinečnatý. Odkud je známe? Jedná se o čistě bílé látky, proto jsou používány i jako barviva (v kosmetice, v potravinách i v malířských barvách).

Víte, jaký faktor SPF zvolit?

Doba, kterou můžeme strávit na sluníčku bez toho, abychom se spálili, se liší podle jednotlivých fototypů. Pro všechny ale platí, že setrvávat bez ochrany na přímém slunci po dobu delší než 20 minut může být rizikové. Výška faktoru se volí podle několika kritérií. Kromě již zmíněného fototypu mezi kritéria patří doba, kterou se chystáte na slunci trávit a také intenzita slunečního záření.

Nešetříte při nanášení?

Důležité je dodržovat správné množství nanášeného krému. Jedině tak bude účinkovat správně a rovnoměrně. Obecně se doporučuje na obličej použít přibližně půl čajové lžičky a na tělo dvě polévkové lžíce.

Obnovujete ochrannou vrstvu pravidelně?

Natřít se jednou nestačí, ochranná schopnost opalovacích přípravků se postupně snižuje, proto je důležité aplikovat krém v pravidelných intervalech. Doporučuje se aplikaci opakovat každé dvě hodiny pobytu na slunci. Znovu se natřete také po koupání, a to i když je krém voděodolný.

Nezapomínáte na některá místa?

Slunci vystavujeme celé tělo, proto bychom měli dbát na ochranu všech partií. Často se zapomíná na citlivé zóny, jako jsou uši, nos a rty. Na uši a nos používejte opalovací přípravek, který používáte na zbytek těla. Na rty si můžete pořídit speciální balzám s obsahem ochranného UV faktoru.

Víte, kdy slunce pálí nejvíc?

Nejvíc slunce pálí mezi dvanáctou a třetí odpolední hodinou. Zkuste se v tomto čase příliš venku nezdržovat. Pokud se to rozhodnete risknout nebo není zbytí, použijte krém s vysokým ochranným faktorem.

A teď už vzhůru na deku! :)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Složení: Bio
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola