JAK NA VLASY V ZIMĚ
. listopadu 2015 |
Celé naše tělo je v zimě vystavováno extrémům. Zima, vedro, vítr, vlhko, sucho, mráz, sníh, fén, sauna, bazén... všechno dohromady. Výsledkem všech těchto vlivů pak může být kašlající, v obličeji se loupající zarudlý Eskymák, kterému zpod čepice vykukuje zplihlý kokršpaněl. Pokud jste se v popisu poznali, čtěte dál. Čtení vám s tím sice vůbec nepomůže, ale můžete se dozvědět pár praktických rad :)!
Tentokrát jsem se rozhodla, že se zaměřím na vlasy. Ty mají tendenci v zimě elektrizovat kvůli svetrům, být zpocené a zplihlé u hlavy kvůli čepicím, třepit se kvůli mrazu, krepatět kvůli padajicímu sněhu a navíc být suché, rozlítané a matné kvůli častějšímu používání fénu apod.
V období, ve kterém nám je příjemné víc než kdy jindy pobývat v teple domova, je snazší najít si chvilku a udělat si teplou koupel nebo si naplánovat vlasovou kúru u oblíbeného filmu. Toto je pár zásad, kterými si udržuji vlasy v nepsím stavu i během zim:
- Myju si vlasy jemnými šampony.
- Snažím se vlasy nemýt časteji než jednou až dvakrát týdně.
- Jednou týdně jim dopřávám výživu v podobě prodloužení doby působení kvalitního kondicionéru a používám vlasové masky a výživné oleje.
- Pokud není stav nouze, nechávám vlasy přirozeně uschnout bez použití fénu či vlasové žehličky.
- Do vlhkých vlasů po umytí pečlivě vmasíruji dvě až tři kapky rostlinného oleje (meruňkový, jojobový nebo třeba šípkový). Lámavým vlasům bez lesku tak můžeme dát sbohem.
- Do jídelníčku zařazuji více konopných a lněných semínek i kvalitních olejů při použití ve studené kuchyni.
- Pokud to outfit dovolí, nosím dva volně zapletené copánky, i tady totiž platí jeden za všechny, všichni za jednoho :) - jeden samostatně vlající vlas se zlomí spíš.
- V oblibě mám kupované nebo doma vyrobené bezoplachové kondicionéry a to především ty ve spreji (je to prostě rychlejší a jednodušší). Ten vlasy částečně ochrání před fénem i mrazem, zabraňuje elektrizování a zároveň vlasy nezatěžuje.
Osobní tip: Do prázdného rozprašovače nalijte aloe vera šťávu, minerální vodu a přidejte pár kapek kvalitního rostlinného oleje (mezi lehké a nemastné oleje patří především ten lisovaný z hroznových jadérek). Pro efekt lesku a také pro podporu růstu vlasů můžete přidat éterický olej ylang ylang nebo bergamot. Já osobně tento sprej nejraději aplikuji přímo na kartáč při česání vlasů.
A pokud hledáte něco ještě jednoduššího, doporučuji koupit si zralé avokádo a rozdělit ho na dvě poloviny. Jednu polovinu rozmačkaného avokáda vměstnat do vlasů a nechat působit alespoň 20 minut (nejlepší je vlasy překrýt potravinovou fólií nebo i obyčejným igelitovým sáčkem). Druhou polovinu stačí jen trošku osolit a přidat pár kapek limetky (pokud nemáte limetku, dejte tam citrón. Pokud nemáte citrón... no, dál už to znáte) a vzniklou směs doporučuji prachsprostě sníst :)!
O autorovi | |
S naprosto dětskou bezprostředností hodlá měnit svět k lepšímu. Ať už sdílením a šířením zdravého životního stylu, přírodní kosmetiky a nebo veganství. Šálků svého čaje má opravdu nespočet. Ilustrace, focení, design, cestování, ekologie, skládání hudby, psaní článků, vaření... Magi je pro testování kosmetiky na sobě, miluje naši planetu a je to taková moderní hipízačka s občas zvráceným smyslem pro humor.
|
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.