Ochrana chlupáčů v zimě
Poslední roky zima trochu spí. Martin sice letos se sněhem překvapil, ale jinak je to teda bída. I přes to se s vámi ráda podělím o své zkušenosti s péčí o čtyřnohé chlupáče. Mrkneme se zblízka do kožichu psům, ale i koček. My lidé jsme zvyklí schovávat vlasy pod čepici, ruce chránit rukavicemi a tvář i rty hydratovat ještě o kousek víc, než v jiném ročním období. Mazlové si tu svou péči zaslouží také. Teda, pokud jim v jejich výbavě chybí boty a kulich. A jelikož oni mají na pomoc jen jazyk, je teď řada na vás. Hezky se o ně postarat, ať se na zimu těší rok co rok:-)
Coco a Lucky v pelíšku
SNÍH: Psi mají sníh rádi a zima jim zas tak nevadí. Tedy, pokud někde nemusí stepovat na místě. Proto s nimi zbytečně nechoďte po obchodech. Nebaví je to a při čekání na vás můžou prochladnout a jejich packy přeci nechcete vystavit omrzlinám. Kočky sníh také rády, ale s tou zimou už je to trochu horší. To však říkat kočkomilům určitě nemusím. Vsadím se, že zrovna ta vaše číča má svoje místečko na vyhřátém topení nebo u krbu. Určitě dbejte na to, aby váš miláček nehasil žízeň někde v zamrzlé kaluži nebo sněhem. Tak studené může s žaludkem udělat pěknou paseku a jeho zánět si užene hned. Noste vodu u sebe v kapse, v batůžku kde jen tak nezchladne nebo ji nalijte jednoduše do termosky, teplotu snáz udrží.
SŮL: Ta je pro tlapky učiněné peklo.Polštářky jsou tvrdé a odolné a pokud nejsou popraskané, něco snesou. Jemná kůže mezi prsty však už moc ne. Pokud tedy bydlíte ve městě nebo v zástavbě, dejte si záležet a venčete chlupáče v parku nebo za městem v lese. Prostě tam, kde nejsou udržované chodníky a cesty. Před vycházkou ošetřete všechny packy ochranným krémem nebo gelem. Třeba tímhle ochranným gelem od Menforsan s Aloe Vera. A jak se vrátíte domů, nezapomeňte je umýt vlažnou vodou. V zimě nikdy nepoužívejte na packy teplou vodu. Jsou podchlazené a mohlo by to být pro psa i kočičku bolestivé.
PÉČE O SRST: V zimě se koupání moc nedoporučuje. ale pokud je to nevyhnutelné, umyjte svého chlupáče večer po poslední procházce. Správně byste měli dodržet 10 hodin od koupání hezky doma v teple. Dopřejte kožíšku i namáhané pokožce potřebnou péči šetrným šamponem s aloe nebo arganovým olejem. Nebo využijte suchého šamponu, jak dělaný právě pro zimní měsíce. John Paul Pet má vysoce účinný šampon, který zbaví pokožku nečistot a pečuje o ni. V zimních měsících také dbejte na to, aby se zvířeti nedostala voda do uší. Kombinace s chladným vzduchem venku si říká o zánět ucha.
Víte, že v zimě netrpí vysušením pouze naše pokožka hlavy, ale i ta našich miláčků? Proto jim občas dopřejte kvalitní oleje, jako jsou třeba jojobový, arganový nebo norkový olej. Kůži i srst posílí. A ta bude pak odolná a krásně lesklá.
Pokud máte doma dlouhosrsťáka, zaměřte se na přerostlé chlupy na packách. Nezastřihujte je moc. jen dorovnejte s přirozenou linií packy a zespodu s polštářkem. Určitě nevystříhávejte. Na takové tlapky dejte pozor dvojnásob. Sůl a zmrzlý sníh se mezi prsty drží mnohem více.
Užijte si se svými zvířaty zimu naplno.
Vaše Markéta
O autorovi | |
Patří k Folly týmu. Miluje vaření, protože jídlo je nejlepší neřestí, design v celé jeho šíři a své dva psy, které našla v útulku a pomalu je vypiplala ke skorodokonalosti :-) |
Doplňkové parametry
Kategorie: | blog |
---|---|
Hmotnost: | 0.01 kg |
Položka byla vyprodána… |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.