Pleťové jíly, jak je správně používat?
Jíly. Vsadím se, že mnoho z mých čtenářek snad ještě žádný ani nevyzkoušely. Přiznávám se, že já si teprve pár měsíců zpátky jeden pořídila. Moc se o nich nemluví, teda alespoň v mém okolí ne, ale nerozumím tomu, proč jsou tolik opomíjené. Možná proto, protože spousta z vás neví, který jíl pořídit, nebo protože se vám nechce z jílu maska připravovat? Chápu, podle mě to za to ale stojí…
Jíly jsou různé. Pořídit si můžete zelený, bílý, růžový, nebo třeba marocký. Ty barevné můžete používat na obličej a tělo, marocký lze použít na vlasy (na ten se brzy chystám!). A potom už je to jednoduché. Zelený jíl si můžete pořídit, pokud chcete pleť vyčistit opravdu do hloubky a chcete ji zbavit mazu, pozor ale, pokud máte pleť citlivou. Bíly kupte tehdy, pokud je vaše pleť citlivá, nebo suchá. Osobně bych se přikláněla k bílému v obou případech, zelený jíl totiž může pleť trošku podráždit a dost vysušit.
U mě byla volba jasná, jsem sušenka a ještě k tomu citlivá, takže vyhrál bílý jíl. Pojďme se mrknout, jakým způsobem ho používám a jaké má účinky.
Masku z jílu bílého používám cca jednou za 10 dní. Protože je jíl opravdu jemný, tak bych se nebála i častějšího používání, ale to už je na vašem pocitu. Udělat si z prášovitého jílu masku je opravdu jednoduché. Prostě jej naředíte s vodou (obyčejnou, nebo květovou) v poměru 1:1. Já většinou dávám 1,5 malé kávové lžičky a bohatě to stačí na celý obličej i dekolt.
Jíl se s vodou spojuje a rozmíchává krásně. Netvoří se hrudky a vzniklá hmota je opravdu velmi, velmi jemná. Rozmíchám lžičkou a masku nanáším plochým štětcem na make-up/masku. To, čím jíl budete nanášet není tolik důležité. Vlastně si ho na obličej můžete dát i tou lžičkou a potom to rozetřít prsty, štětec je ale asi o něco praktičtější. Maska je naprosto bez vůně.
No a potom už jenom stačí nechat masku na obličeji zhruba 15 minut. Co se může stát je to, že když jíl zaschne a vy změníte výraz v obličeji (udělají se vám vrásky), jíl se začne malinko drobit opadávat, to ovšem ničemu nevadí. Po patnácti minutách masku jemně omyjte vlažnou vodou a pak naneste svůj oblíbený hydratační krém, nebo sérum. Já většinou používám toto sérum.
Malá inspirace- když si před použitím masky obličej napaříte nad hrncem, otevřou se vám póry, maska se dostane hlouběji a bude účinnější.
Po masce mám vždycky pleť jak miminko. Naprosto jemnou a ‚v klidu‘. Po maskách mívám občas různé červené flíčky, po jílu ale nic. Přijde mi že jíl pleť malinko vysuší, ale rozhodně po něm necítím žádné pnutí. Do zeleného jílu bych ale, byť má pleť čistit víc, určitě nešla právě kvůli vysoušení.
Mimochodem, bílý jíl je vhodný pro lidi s lupénkou, akné a ekzémem. Je velice jemný a pleť krásně zklidní, tak se ho nebojte. V mojí koupelně už má své čestné místo. Uděláte mu ho taky?
O autorovi | |
Kdo jsem? ...jsem žena mnoha rolí, každou roli miluju a za každou jsem šťastná! Jsem máma nádherné holčičky, která se mi narodila když mi bylo skvělých 19 let. Původně to vypadalo jako nejhorší věk pro dítě, postupem času se ale ukázalo, že lepší načasování být nemohlo. |
Doplňkové parametry
Kategorie: | blog |
---|---|
Hmotnost: | 0.01 kg |
Položka byla vyprodána… |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.