Recenze - WHOW čistící maska s aktivním uhlím
. září 2016 |
Jako správná maniačka do kosmetiky i já ráda zkouším pleťové masky všeho druhu. Hydratační, zklidňující, „olupovací“ nebo plátýnkové … od puberty jsem je postupně vyzkoušela snad všechny. Když jsem nedávno viděla čistící masku WHOW od slovenské značky Soaphoria, musela jsem ji vyzkoušet, a to hned z několika důvodů.
Co se týče čištění pleti dávám většinou přednost peelingu. Pravdou ale je, že trh v poslední době zaplnily čistící masky na všechny způsoby. A tak po tom, co jsem vyzkoušela 3-minutovou ranní masku od Havlíkovy apotéky, naskočila jsem na tuto vlnu trendu i já. A spokojeně se jí nechávám unášet.
Dalším z důvodů je fakt, že slovní spojení “aktivní (nebo aktivované) uhlí” vídám v poslední době stále častěji na různých beauty webech, blozích a e-shopech. Zajímalo mě, jestli je to opravdu takový zázrak, jak všichni tvrdí.
Dalším faktorem při rozhodování byla samotná značka Soaphoria. Od této značky mám vyzkoušené jejich oleje lisované za studena, které jsem použila při výrobě domácího opalovacího krému. Byly výborné, a tak jsem se rozhodla, že dám šanci i jiným “hotovým” produktům.
Produkty mladé slovenské značky Soaphoria jsou vyráběné ručně a za pomoci čistě přírodních a vegetariánských složek. A to mi je (jak už asi všichni tušíte) velmi sympatické
SLOŽENÍ
Už při prvním pohledu na tuto masku vám bude jasné, že se nejedná o klasickou “hotovou” masku. Její konzistence je totiž prášková. To nám naznačuje, že budeme muset k tomuto prášku ještě něco přidat, pokud jí budeme chtít natírat na obličej. Na etiketě nám výrobce radí přidat vodu, mléko nebo jogurt.
Samotná maska se skládá z:
Kaolinu – přírodního kosmetického jílu, který je bohatý na minerální látky jako oxid křemičitý, draslík, kalcium a magnézium.
Aktivního uhlí – přírodně získávané uhlí, které bylo “aktivované”, aby bylo lépe vstřebatelnější do pokožky. V kosmetice se taková forma uhlí používá jako “lapač” na nečistoty a přebytečnou mastnotu. Jeho benefity se projeví hlavně v kosmetice určené pro mastnou pokožku a pokožku se sklony k akné. Dokonce jsem se dočetla, že pomáhá na vysátí jedu po štípnutí včelou nebo komárem a dokonce jedovatým pavoukem. To je dobré vědět, hlavně teď v létě.
Prášku z plodu embliky lékařské (indického angreštu – Branemblica Officinalis Fruit Powder) je jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu C. Působí jako antioxidant, má protizánětlivé účinky a pomáhá při léčbě kožních vyrážek a ekzémů.
Oxidu zinečnatého – látka, která se přidává hlavně do krémů, určených na citlivou a podrážděnou pleť. Má čistící a antibakteriální účinky. Obsahuje přirozený UV faktor a tím pádem tvoří častou přísadu opalovacích krémů.
Mouky z ovesných vloček (Avena Sativa) – má zklidňující účinky a podporuje regeneraci pokožky. Je vhodná při léčbě akné, protože čistí pleť bez toho, aby ji vysušovala.
POUŽITÍ
Na doporučení výrobce jsem se rozhodla smíchat prášek s převařenou vodou. Mám mastnou pleť, která se s mlékem moc nekamarádí a bílý jogurt se v mé ledničce zrovna nenacházel.
V misce jsem smíchala jednu lžičku práškové masky s jednou lžičkou vody. Pořádně promíchala dokud mi nevznikla tmavá kašovitá hmota. Konzistencí mi tak trochu připomínala minerální bahno, které jsem nedávno vyzkoušela. Akorát tato maska byla tekutější. Pomocí štětce jsem nanesla masku na obličej. Po zhruba 5 minutách začala na obličeji tuhnout až ztuhla po 15 minutách úplně. Pomocí vody a pleťové houbičky jsem poté masku smyla.
Prvotní pocit se dá přirovnat k hlazění porcelánové panence. Pleť jsem měla jemnou na dotyk, čistou a rozjasněnou na pohled. Póry výrazně zúžené a černé tečky odstraněné (hlavně na nose). Následně jsem použila pleťové sérum, abych pleť hydratovala. Příští den byly malé jizvičky zahojené a pleť pevnější a vypnutější.
Připojuji krátké video z mé zkušenosti s maskou
VERDIKT
Masku jsem použila vícekrát s přibližně 5-denním odstupem. Pokaždé udělala stejnou službu – krásně vyčistila pleť, odstranila mastnotu a zbavila mě černých teček na obličeji. Doporučuji tedy hlavně těm z vás, které máte mastnou pleť a trpíte na rozšířené póry.
Negativně bych označila snad jen mírné vysoušení pokožky, což je ale na druhou stranu pochopitelné, pokud má maska hlavně čistit a ne hydratovat.
Máte i vy zkušenosti s touto maskou? Dejte mi vědět v komentářích níže.
Budu se těšit,
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.