Usmívejte se, budete šťastnější!
. dubna 2016 |
Dovolte mi, abych vám položila pár otázek. Připraveni? Jdeme na to!
- Přejete si zářivý úsměv?
- Přejete si zdravý úsměv?
- A chcete být šetrní k přírodě?
Slyším samé jásavé ano? Tak to čtete správný článek! Já vám totiž teď napovím, jak se k těmto cílům přiblížit. A není to nijak složité :)! Začneme tím, že se podíváme na složení vaší zubní pasty. Platí zde to samé, jako u tělových a pleťových produktů. Nechceme do svého těla dostávat zbytečné chemikálie.
Že jste naposledy ze zubních past potajmu ujídali dětskou jahodovou a teď poctivě veškerou pastu plivete, takže se vás to netýká? Omyl! Látky se do organismu vstřebávají přes ústní sliznici velmi snadno, proto je obsah potenciálně škodlivých látek v zubních pastách důvodem mnoha diskusí.A my se těmto diskusím můžeme snadno vyhnout tak, že zvolíme pastu, která žádné podobné látky neobsahuje. A ještě lépe, můžeme si vybrat pastu, která obsahuje naopak výrazně prospěšné látky!:)
Co by tedy vaše pasta neměla obsahovat?
- triclosan
- agresivní pěnidla (Sodium Lauryl Sulphate)
- parabeny (Methyl Paraben, Ethyl Paraben, Propyl Paraben)
- PPG
- PEG
- umělá barviva
- umělá sladidla (Aspartam, Sodium Sacharin)
- konzervanty
A co v ní naopak můžete nadšeně uvítat?
> bylinky, které mají prokazatelně příznivé účinky pro ústní dutinu, dásně, svěží dech:
- šalvěj – ideální spojenec proti potížím s dásněmi, chrání je a posiluje, pomáhá při zánětu a působí jako prevence proti paradentóze
- rozmarýn – antibakteriální účinky
- tea tree – antibakteriální a desinfekční účinky – pomáhá při zápachu z úst, účinně působí proti infekcím
- máta – obsahuje mentol, který osvěžuje dech a dodává příjemnou, svěží chuť
- hřebíček – účinná pomoc proti zánětu dásní a bolesti zubů
(Doporučuji z vlastní zkušenosti, před týdnem jsem byla ochuzena o dva moudráky a hřebíček se stal mým velkým přítelem – pomáhá vyplachování úst čajem z hřebíčku, nebo můžete opatrně v ústech pár kousků hřebíčku povalovat a vychutnávat si hřebíčkové opojení par excellence!)
- myrha – pomáhá proti zánětům
- propolis – má antiseptické a regenerační účinky, pomáhá při zánětech dásní a onemocněních dutiny ústní
A mnoho dalších!
- minerální soli, které jemně a šetrně odstraňují zubní plak a díky obsahu měkkých krystalků mají příznivý vliv na bělost zubů
- vitamín B12 – pro vegetariány a vegany ideální způsob, jak doplnit hladinu tohoto vitamínu
Rada na závěr: Pokud jste zvyklí na klasickou zubní pastu, pravděpodobně vás zarazí jemnost chuti většiny těch přírodních. Nenechte se ale odradit, brzy si zvyknete a začnete si lépe uvědomovat a vychutnávat chuť jednotlivých bylinek.
A psychologický tip na konec: Víte, že když se usmějete, váš mozek začne po chvíli sám vyplavovat endorfin neboli hormon štěstí? A platí to i v případě, kdy vám třeba do smíchu není – stačí změnit výraz tváře a mozek „oblafnout“!
Odpovědět